Categorieën
Quinoa Recepten

Vega Poké Bowl met mango, edamame bonen en zeewier

Een Poké Bowl is een soort Hawaïaanse salade geserveerd in een kom. Poké betekent letterlijk in stukjes gesneden. De bowls zijn onwijs populair en dat is niet heel gek, want ze zijn licht, maar toch voedzaam en heel makkelijk naar dieetwensen aan te passen. Voor de lunch maakte ik een vegetarische Poké Bowl met mango, edamame boontjes en zeewier. De sterke basis bestaat uit – hoe kan het ook anders – quinoa.

Ingrediënten voor 2 bowls:

75 gram quinoa per persoon
4 Wortels
1 Avocado
1/2 Mango
175 gram sojaboontjes (edamame)
8 Radijsjes
1 Bakje zeewiersalade (ongeveer 125 gram) of komkommer

Dressing en garnering:
Rijstazijn
Sojasaus
Sriracha saus
Chilivlokken
Sesamzaadjes
Nori vel

Bereidingswijze

Stap 1: Quinoa koken

Kook de quinoa in 2x zoveel water in een klein kwartiertje droog. De quinoa van QuinoaHolland hoef je niet eerst te wassen. Meng daarna twee eetlepels rijstazijn door de nog warme quinoa.

Stap 2: Chop chop chop

Rasp de wortels fijn en meng deze met twee eetlepels rijstazijn in een kom. Voeg een klein theelepeltje sriracha en chilivlokken toe. Snijd dunne plakjes van de radijsjes en avocado en snijd de mango in blokjes. Mocht je hem hebben staan, laat een keukenmachine dit vooral voor je doen.

Stap 3: Mengen maar

Verdeel de quinoa over twee grote ‘bowls’. Het is het lekkerst als deze nog lauwwarm is en ga vervolgens vullen. Verdeel hierover de wortels, de avocado, de mango, de sojaboontjes, radijsjes en de zeewier. Top de poké bowl met sesamzaadjes en eventueel chili flakes en stukjes nori vel en serveer meteen met de soja saus.

Eetsmakelijk!